Rożek dla noworodka? Zdecydowanie tak! Choć wygląda niepozornie, pełni wiele ważnych funkcji: wpływa na rozwój niemowlęcia, przyspiesza proces adaptowania się dziecka w nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości, pozwala mu lepiej radzić sobie z nadmiarem bodźców, z jakim na co dzień przychodzi się noworodkowi zmagać. Jak to możliwe?

 

Rożek dla niemowlaka jest ważny

Kompletując wyprawkę dla noworodka, nie wolno zapomnieć o rożku. Sprawdza się już od pierwszych dni życia dziecka, gdy dziecko dopiero  uczy się radzenia sobie w nowej, nieznanej dotąd rzeczywistości i szczególnie potrzebuje wsparcia. Dlaczego rożek tak ważny? Ponieważ daje dziecku to, czego potrzebuje najbardziej: ciepło, komfort, charakterystyczną ciasnotę, a więc wszystko to, co maluch zna z czasów życia płodowego – z brzucha mamy. A to nie pozostaje bez wpływu na jego komfort – zgodnie twierdzą eksperci. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że dzieci, które są otulane rożkiem, szybciej adaptują się w nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości: czują się pewniej i bezpiecznej, szybciej zasypiają, lepiej śpią, rzadziej płaczą.

 

Jaki rożek wybrać?

Wybór odpowiedniego rożka dla niemowlaka nie jest ani łatwy, ani prosty, ani oczywisty. Na co zwracać uwagę, aby podarować dziecku ten najlepszy z najlepszych? Przede wszystkim na materiał, z jakiego jest wykonany. Delikatna i skłonna do podrażnień skóra noworodka wymaga bowiem specjalnego traktowania. To właśnie dlatego rożek dla niemowlęcia powinien być wykonany z najwyższej jakości bawełny: przyjemnej, miękkiej w dotyku, delikatnej. Takiej, która nie podrażnia i nie uczula. Bardzo dobrym rozwiązaniem są rożki posiadające cieplutkie, antyalergiczne, lekkie wypełnienie. Dzięki temu rożek staje się prawdziwie wielofunkcyjny: może służyć jako ciepła kołderka, otulacz czy mata do zabawy. Tym bardziej, że został wyposażony w dwie, kolorowe wstążeczki – ulubiony element edukacyjny najmłodszych bobasów.

 

Piękny i praktyczny rożek dla niemowlaka

Rożki dla niemowląt są wykorzystywane niemal bez przerwy. Dlatego tak ważne jest, by nie tracił on swoich właściwości. Dwustronny rożek  posiada antyalergiczną, mięciutką, wysokiej jakości ocieplinę silikonową, która się nie odkształca i szybko schnie. Mamy, które wolą cieńsze materiały, mogą wybrać otulacz dla niemowlaka – zazwyczaj są wykonane z cieńszych, przewiewnych tkanin, jak bawełna, tkanina bambusowa lub muślinowa.